Як почати квітковий бізнес: витрати, доходи, нюанси

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Як показує практика ведення квіткового бізнесу, головними складовими його успіху є наступні фактори:

Фактор перший. Формування найбільш затребуваного асортименту квітів.

Великий товарообіг є важливою складовою квіткового бізнесу. Основу продажів у невеликих павільйонах складають зрізані квіти. На початкових стадіях реалізації проекту, їх оптимальний асортимент повинен складатися приблизно з 10 позицій. З часом, він збільшиться до 15-20 позицій. Попит на ті чи інші квіти і рослини залежить від сезону, місця розташування торгової точки та цінової політики підприємця.

Базовий, найбільш традиційний для українського покупця асортимент складається з троянд, хризантем, гвоздик, тюльпанів і гербер. Саме за рахунок цього «золотого запасу» підприємці покривають свої щомісячні експлуатаційні витрати: податки, зарплата персоналу, оренда торгової точки.

Бізнес-старт

Квітковий бізнес в Україні: з чого почати і як відкрити квітковий магазин

Економічна ефективність продажу троянд пояснюється не тільки суб’єктивними вподобаннями клієнтів, але і цілком об’єктивними «економіко-біологічними» чинниками. Так, кущ троянди протягом чотирьох років цвіте щомісяця – а, до прикладу, хризантеми потрібно висаджувати щороку. Так що знання основ біології красивоцветущих рослин дуже стати в нагоді починаючому бізнесменові.

Також не варто ігнорувати нові тенденції ринку квітів. Все більшою популярністю користуються дизайнерські букети як з живих квітів з додаванням сухоцвітів і фруктів, так і композиції, складені повністю із сухих квітів. Для починаючого бізнесмена, який не може найняти досвідченого флориста (заробітна плата від 5000 грн.) Такі композиції краще відкласти на перспективу;

Фактор другий. Стратегічно вірне розміщення торгової точки, її “прохідність”. Найшвидше окупаються точки збуту в підземних переходах і біля станцій метро. Адже, в більшості випадків, вони не вимагають установки МАФа. Середня плата в Києві за торгову площу з високою купівельною прохідністю, з вдалим місцем розташування дорівнює 10-18 тис. грн. за 1 кв. м. в рік.

В залежності від розмірів приміщення, обладнається торговельний зал, склад і місце для роботи флориста. Витрати на стелажі в торговому залі складуть від 600 грн. за штуку, а мінімальне офісне обладнання коштує від 4 тис. грн. (З розрахунку на невеликий МАФ до 20 м. кв.).

Фактор третій. Створення правильних умов зберігання квітів. Середній термін зберігання свіжих квітів становить 20 днів. За цей період дистриб’ютору потрібно їх закупити (за кордоном чи в Україні на оптових складах), продати власнику квіткового магазину, який, у свою чергу, повинен встигнути реалізувати їх покупцеві, поки вони не втратили товарний вигляд.

На перших етапах ведення бізнесу організувати і налагодити процес поставки та збуту квітів, визначитися з оптимальними розмірами партій – головні завдання підприємця.

Впоравшись з ними, ви отримаєте менший відсоток списання товару, а це – левова частка успіху квіткового бізнесу. Якщо оперувати невеликими партіями квітів, раціонально спланувавши цикл торгівлі – в приміщенні вам знадобитися встановити лише кондиціонер, який коштує близько 4 тис. грн.

У процесі розвитку проекту, виникне питання про зберігання додаткового обсягу «зрізання» (свіжозрізаних квітка на сленгу підприємців), що в свою чергу, передбачає придбання спеціального холодильного гастрономічного шафи (14-18 тис. грн.). Втім, і на цій статті витрат можна трохи заощадити, наприклад, скориставшись звичайним холодильником для зберігання продуктів.

Головне знати, що ідеальні умови зберігання квітів – відсутність протягів і сухе повітря, температура від +2 ° С до +5 ° С (при такому режимі квіти здатні на тиждень, а то і на дві «заснути»);

Фактор четвертий. Професійні фахівці для складання дизайнерських букетів і композицій. Або, як мінімум, ввічливий персонал з досвідом роботи. Перший варіант коштуватиме від 5-6 тис. грн. і стане актуальним, якщо ви плануєте відкрити флористичний кіоск, розрахований не тільки на середньостатистичного споживача букетів – але і на весільні, ювілейні, поминальні, корпоративні замовлення. Середньоринкова зарплата продавця квіткового магазину з достатніми уміннями і знаннями в області флористики складе, щонайменше, 4 тис. грн.

У майбутньому, ви можете підвищити рівень кваліфікації персоналу, сплативши мінімальний курс флористики (1,5-2 тис. грн. За 48 академічних годин). Трохи дорожче (1,6-2,2 тис. грн.) Стоїть поглиблений курс, не відрізняється по тривалості. Вартість авторських майстер-класів у закордонних флористів коливається на рівні 1-2 тис. грн.

Для стимулювання продавців зазвичай використовується схема оплати праці, яка складається з невеликого окладу і основної частини – відсотки з продажів.

Якщо магазин квітів припускає доставку, вам також знадобиться кур’єр і водій.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)

Поділись в соц. мережах

Цікаві статті:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *