Спічрайтер хто такий?

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)

spichraiterЯ вже багато разів на своєму блозі писав про копірайтерів, а тепер прийшов час розповісти про те, хто такий спічрайтер. Наше суспільство сьогодні неможливо уявити без інтенсивного обміну інформацією.

Це стало причиною нового розвитку риторики, виникли нові типи мовлення, стратегій, дій, нові різновиди текстів. Особливої ​​уваги в наш час надається мистецтву монологу, діалогу, переконання. Ця нова галузь риторики отримала назву «спічрайтерство».

Це модне слово лише на перший погляд означає якусь нову, дивовижну професію. Однак ця спеціальність існує досить давно. Під цим поняттям мають на увазі написання текстів для публічних виступів політиків, громадських діячів, керівників фірм.

Спічрайтер – в чому суть його роботи?

Спічрайтер враховує всі нюанси при написанні тексту: мета виступу, перспективну аудиторію, характер виступаючого, його лексичний запас, манеру говорити і становить текст, який справить на слухача необхідне враження. Специфікою роботи спічрайтера є те, що він повинен завжди залишатися «в тіні». Чим непомітніше його робота, тим краще для його карьери.спічрайтер

Хороший спічрайтер володіє такими рисами: гуманітарним складом розуму, комунікативної культурою, професійними навичками роботи з текстом, умінням чітко і лаконічно висловлювати свої думки в письмовій формі, ерудицією і високою загальною культурою, професійною підготовкою як фахівець зі зв’язків з громадськістю, креативністю, емоційною стійкістю в стресових ситуаціях, відповідальністю.

Однак основною вимогою до персони спічрайтера є відмінне володіння словом, як усно, так і письмово. Спеціаліст повинен не тільки грамотно і точно викладати свої думки, а й віртуозно використовувати різні мовні фігури.

Спічрайтер – його функції та завдання.

Основні завдання, функції та обов’язки спічрайтера зазначені в нормативних документах. Спічрайтер виконує наступні функції:

– Інформаційно-довідкове документальне забезпечення підприємства;

– Швидке і ефективне написання релізів, статей, доповідей;

– Документування нарад на підприємстві;

– Оперативне організаційне обслуговування керівництва.

Спічрайтерство поділяється на:

– Політичне (призначене для політичних лідерів);

– Ділове (призначене для керівників).

У своїй роботі спічрайтер повинен вміти використовувати різні типи мовлення:

– Інформаційну (повідомлення про об’єкти, події, процеси, концепції);

– Переконуючу (має на меті змінити поведінку слухача, вплинути на його свідомість, почуття);

– Спеціальну (протокольну, урочисту, траурну, неформальну мова).

Твір тексту промови вимагає від спічрайтера спеціальної ретельної підготовки. Тут можна виділити наступні етапи:

– Інтерв’ю з особливою, яка буде виголошувати промову з метою збору інформації про дану особу (його погляди на проблему, яка буде висвітлюватися, особисті якості);

– Збір відомостей про місце виголошення промови, аудиторію;

– Концентрації на темі мови;

– Написання плану та отримання його схвалення виступаючим;

– Написання тексту виступу;

– Репетиція промови.

Схема промови має наступну структуру:

– Розповісти про ваші досягнення;

– Довести, що на вас можна покластися;

– Намітити подальші перспективи.

Важливо приділити особливу увагу збору інформації – всі джерела повинні бути достовірними.

Спічрайтер використовує різні способи збору даних для того, щоб найбільш повно охопити суть проблеми, буде висвітлюватися: вивчення історії питання, спеціальні бази даних телебачення та інтернету.

Підбір ілюстративного і цифрового матеріалу робить мову більш коректної, зрозумілою і переконливою. У своїй роботі спічрайтер повинен викладати тільки перевірені факти. Основні тези можна підкреслити.

Можна навести статистичний матеріал – він надасть промови переконливості. При написанні промови можна використовувати гумор, крилаті вирази, приказки, цитати.

Для оформлення службових документів також існують певні вимоги: відповідність призначення, достовірність, юридична сила, чітка структура, зручність в обробці. Все це також повинен враховувати спічрайтер.

Службові документи повинні бути оформлені відповідно до нормативних вимог, згідно з державними стандартами. Основні документи, з якими працює спічрайтер: службовий лист, доповідь, акт, звіт, мова.

Даний вид діяльності, хоча і вимагає спеціальної підготовки і особливих якостей, є досить цікавим і перспективним.

Вся информация с первых источников новости со всего мира на нашем сайте.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Спічрайтер хто такий?, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Поділись в соц. мережах

Цікаві статті:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *