Що таке страхування кредитів

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

ctraxyvannaЛюба фінансова діяльність нерозривно пов’язана з різного роду ризиками. Особливо це стосується банківських операцій. Безумовно, в першу чергу це видача кредитів і позик – завжди є високий ризик неповернення виданих грошових коштів.

 У будь-якого банку повинна бути вироблена грамотна і ефективна політика управління ризиками. Одним з найпоширеніших важелів управління ризиками є страхування.

Сюди можна віднести різні види страховок: це і страхування товару (автомобіля, квартири тощо), страхування життя і здоров’я позичальника, страхування ризиків, пов’язаних з використанням кредитних карт і багато іншого.


Так що ж являє собою страхування кредитів? Це сукупність різних видів страхування, які передбачають, що страхові компанії відшкодують збитки у випадку, якщо позичальник не поверне взяті грошові кошти, або не виплатить встановлені відсотки та інших страхових випадках, визначених у кредитному договорі. Простіше кажучи, страхування кредитів знижує фінансові ризики кредитора в разі, якщо позичальник не в змозі повернути взятий кредит.

Як правило, страхування банківського кредиту поділяється на два види. Перший вид називається страхуванням непогашеного кредиту. У цьому випадку страхувальником виступає сам банк, а страхується відповідальність позичальників на виплату взятих грошових коштів. Другий вид називається страхуванням відповідальності позичальника. Тут уже договір укладається між страховими компаніями і позичальником грошових коштів.

Страхування життя і здоров’я позичальника здійснюється у випадках, коли кредит видається фізичній особі.

Страхування банківських ризиків має одну досить серйозну проблему. Справа в тому, що на сьогоднішній день банківська структура знаходиться на високому рівні розвитку, чого ніяк не можна сказати про страхування. Однак, не дивлячись на це, страхування банківських кредитів користується великою популярністю. Страхові компанії ставлять подібні свої послуги в розряд пріоритетних напрямків розвитку, так як кредитування на сьогоднішній день один з основних видів діяльності банку, до того ж досить поширеним і прибутковим.

Ще однією вагомою проблемою страхування банківських кредитів є економічна неготовність страхових компаній до активного розвитку цього напрямку діяльності. Про все розкажуть цифри. Середній обсяг капіталу більшості страхових компаній становить п’ять мільярдів доларів, що навіть не може порівнюватися з річним обсягом власного капіталу банку – близько тридцяти мільярдів доларів. Банківський ризик може стати згубним для страхової компанії.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Поділись в соц. мережах

Цікаві статті:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *