Що таке лізинг

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

lizungВиробництво  обладнання часто схильне до зносу. Однак наш фінансовий стан не завжди дозволяє придбати нове обладнання сьогодні і відразу. В цьому випадку краще всього взяти обладнання в лізинг! Зараз лізингові угоди дуже популярні, і ні в чому не поступаються формам простого кредитування.

Але не думайте, що кредит і лізинг – це одне і те ж! Це зовсім не так. Так що ж являє собою лізинг? Лізинг – це процес, коли купується майна у власність для подальшої його здачі в оренду.

Опишемо лізингову угоду більш простими словами. У лізинговій угоді беруть участь три сторони: постачальник, лізингова компанія і лізингоодержувач. Отже, лізингоодержувач потребує новому обладнанні, але в нього не вистачає фінансових коштів на його покупку.

Тоді він вирішує звернутися до лізингової компанії, і вони укладають угоду. Угода полягає в тому, що лізингодавець (лізингова компанія) зобов’язується придбати у власність потрібне обладнання у постачальника, а потім здавати його під відсотки лізингоодержувачу. Як можна помітити, ця угода вигідна трьом сторонам. Лізингоодержувач отримує потрібне обладнання, лізингова компанія отримує дохід від переданого в оренду майна, а постачальник отримує дохід від проданого майна.

Природно, лізингова угода підкріплюється лізинговим договором. У ньому обов’язково вказуються придбаний об’єкт в лізинг, постачальник цього об’єкта, термін лізингу та умови платежів по лізингу. Коли термін лізингу закінчується, то у лізингоодержувача є можливість продовжити угоду, або ж викупити за залишковою вартістю орендоване майно. Все залежить від умов договору, що укладається.

Вище було сказано, що в лізинговій угоді беруть участь три особи. Однак це не завжди так. Найчастіше буває більше учасників. Проект може бути дорогим, і у лізингової компанії у самої може не виявитися потрібної суми грошей. Тоді вона шукає додаткові джерела залучення матеріальних засобів. У цьому випадку це буде роздільний вид лізингу. Він вважається найскладнішим.

Матеріальним забезпеченням в лізингу є лізинговий купується предмет. У разі того, якщо лізингоодержувач не буде виконувати свої боргові зобов’язання, лізингова компанія має право відібрати у нього лізинговий об’єкт. Адже протягом всієї угоди власником майна є лізингодавець.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Поділись в соц. мережах

Цікаві статті:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *