Що не зробити помилку, вибираючи професію?

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)

vubratu profesiyТак вже вийшло, що традиційні способи вибору професії породжують досить багато міфів, які міцно зміцнилися в нашому житті. Наприклад, дівчатка повинні обов’язково вибрати «жіночу» роботу, до цього їх готують з раннього дитинства.

Хлопчаків ж готують до професій так званих «добувачів» (чоловік же повинен забезпечувати сім’ю). Зараз я спробую зруйнувати багато міфів, які надають сильне вплив на людину при виборі ним майбутньої спеціальності.

Так як само не зробити помилку, вибираючи професію? Для цього розвінчаємо міфи.

Міф 1. Професія повинна бути обрана один раз і назавжди в житті людини.

Настав такий час, коли постійно змінюються технології, впроваджуються все нові інновації, які оперативно виводять на пік затребуваності новітні професії.

Тому сучасному співробітнику треба відповідати мінливим вимогам. Для того щоб не відставати від часу, весь час необхідно покращувати знання, вчитися, освоювати новітні спеціальності.

Крім цього, всякий, навіть добре осмислений, вибір професії цілком може виявитися помилковим. Важливо виключно в потрібний час зрозуміти цей факт і прийняти правильне рішення.

Міф 2. Професія повинна бути сучасною, модною.

Часто, моду на професії диктує ринок праці. Але необхідність в кадрах якоїсь спеціалізації – величина непостійна.

Крім цього, донині в питанні підготовки фахівців різних напрямів немає планування: абсолютно ніхто і ніде з упевненістю не в змозі сказати, чи зможе гарантовано працевлаштуватися, наприклад, педагог після завершення ВНЗ.

Через це, вибираючи модну, дуже важливу, популярну та багатообіцяючу професію, необхідно врахувати всі її плюси і мінуси.

Міф 3. Відразу після закінчення школи потрібно моментально навчатися професії.

У даному питанні стереотипи настільки сильні, що, як тільки молоді люди закінчують процес навчання в школі, вони обов’язково повинні подати свої документи до ВНЗ.

Однак у багатьох країнах заходу для вступу до ВНЗ може знадобитися стаж роботи. І не дивлячись на те, що це правило прийнято не у багатьох навчальних місцях, якийсь сенс у такому підході існує.

Якщо розсудити тверезо, то хіба може сімнадцятирічний чоловік, при абсолютній відсутності досвіду, правильно визначитися у виборі тієї чи іншої професії?

Міф 4. У наш час знання професії абсолютно не має значення.

Деякі студенти, особливо – приватних вузів, що не дуже вже стурбовані придбанням спеціалізованих знань, вважаючи, що, отримавши диплом, вони відразу поринуть у світ процвітання і благополуччя.

Але, наприклад, зв’язку, на які сподіваються ці люди, можуть виявитися дуже хиткими, до того ж існуючі на даний момент види професій вимагають від людини дуже багато зусиль.

У якийсь момент часу потрібно буде оволодіти професією по-справжньому.

Семейный развлекательный портал Utroforum.ru – это сайт для будущих мам.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Що не зробити помилку, вибираючи професію?, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Поділись в соц. мережах

Цікаві статті:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *