Про нестабільності всього сущого

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

images (1)Про переваги ведення власного електронного бізнесу пишеться і говориться скрізь, особливо – в самій Мережі. Серед усіх переваг частіше за інших називають фінансову свободу і незалежність, широкі перспективи освоєння електронного ринку, можливість автоматизації підприємницької діяльності завдяки наявності електронних платіжних систем, моментальної доставки цифрових товарів, e-mail-автовідповідачів та інших інструментів.

Зустрічається дещо з інформації і про недоліки е-комерції, зокрема: необхідність зміни способу життя, постійна зайнятість і прихильність до комп’ютера, швидкоплинність процесів в електронній життя і необхідність постійного оновлення і вдосконалення власного проекту. Думки бувають різноманітні і часом суперечливі, але незаперечним завжди був і залишається головний негативний фактор: повна залежність від великої кількості технічних інструментів, які, на жаль, надійністю не відрізняються.

У цій статті я хочу торкнутися основні аспекти фактора технічної нестабільності електронного бізнесу, від яких не застрахований жоден (без винятків!) Підприємець-електронник, особливо коли справа стосується малого і середнього бізнесу, коли бізнесмен змушений все або майже все робити своїми руками.

1. Залежність від комп’ютера. Доктор Ральф Ф. Вільсон (Wilson Internet Services) дуже влучно охарактеризував даний фактор. Коли я підписався на його комерційну розсилку «Web Marketing Today – Premium Edition» (до речі, дуже рекомендую!), То на сторінці, відобразивши мій логін і пароль, поряд з усім іншим текстом фігурував маленький абзац: «Я раджу Вам не тільки зберегти цю сторінку з усією наявною інформацією, а й переписати її на папір. Бо комп’ютери мають звичай «грати в ящик».

Воістину точне вислів! Електронний бізнес тому й електронний, що робиться на комп’ютері. А комп’ютер, як я переконався на своєму 15-річному досвіді роботи з ним (починав ще з так званих «побутових клавіатур», підключають до телевізора і що завантажували програми з звичайного магнітофона – ZX Spectrum, якщо хто пам’ятає) – річ вкрай ненадійна. Все новости Кирова на сайте Kiroff.net. Залишаючи осторонь всі принади глючних і наскрізь дірявих операционок, якими нас дбайливо постачає «Великий Біллі», можна згадати хоча б про «модерних залозках», з якими інший раз доводиться возитися годинами без якого-небудь результату. Підсумок: посвята довгої і наполегливої ​​праці, наприклад, який-небудь програмі, «що виконала неприпустиму операцію» і завісити намертво Ваш головний настільний прилад.

Про ненадійності комп’ютерів можна писати томи. Глюки, віруси, пошкодження реєстру, випадкове видалення файлу … та багато чого ще! Для того, щоб Ваше підприємство встало і застигло на місці, цілком достатньо, щоб наша улюблена міська (або сільська) електромережу на годинку-другу знеструмила Ваше робоче місце в самий невідповідний момент. А це, як Ви самі знаєте, в нашій грішній країні трапляється часто-густо на досить регулярній основі.

2. Залежність від конекту. У Вас не було таких моментів у житті, коли ну просто терміново потрібно було потрапити в INTERNET, але вогники прийому-передачі даних в системному треї вперто відмовлялися блимати? В підсумку з Вашого балансу списувалися гроші, а толку не було ніякого? Якщо ні, Ви – щаслива людина! Мені, як і більшості користувачів даного виду зв’язку доводиться регулярно від цього страждати. Додамо до сказаного та обставина, що при відсутності зв’язку телефон служби технічної підтримки або зайнятий, або не відповідає, і отримаємо абсолютно повну картину безвиході і ангельського терпіння.

Година, два, день, другий – а зрушень ніяких … Цілком достатньо і того, що обожнюваний всіма абонентами міський вузол зв’язку може запросто відключити телефон (і таке буває!). Я вже не кажу про те, наскільки близькою і рідною всім нам стала фраза «на даному напрямку перевантаження», дбайливо сказана автоматом при спробах додзвонитися до провайдера в нічні години та свята.

Про нестабільності всього сущого при веденні електронного бізнесу можна говорити і говорити. Тому я не буду захаращувати справжню статтю описами безрадісних і невеселих моментів, що трапляються в житті будь підприємця- «електронщика». Кожен з Вас прекрасно розуміє, про що йде мова.

У чому ж, як кажуть, мораль цієї байки? Я абсолютно не збираюся відбивати у Вас охоту до ведення свого електронного бізнесу та залякувати темною стороною технічного прогресу. Зовсім ні. Завдання моєї статті принципово інша – дати кілька порад щодо запобігання «нещасних випадків на виробництві». Керуючись цими гранично простими порадами, Ви зможете звести свої втрати до максимально низького показника.

Бесплатный сайт знакомств для серьезный отношений Дуо.ин.юа отличная возможность познакомиться

Отже …

1. Регулярне резервне копіювання даних. Візьміть собі за звичку регулярно створювати резервні копії всіх необхідних даних (логіни, паролі, програмні настройки, адресні бази, інформація тощо). В ідеалі слід розробити розклад резервного копіювання і неухильно його дотримуватися (так, зокрема, надходить і автор цієї статті). При цьому я не рекомендую Вам користуватися дискетами та іншими магнітними носіями з причини їх явною ненадійності. Хочете – вірте, хочете – ні, але дискети навіть нині – річ досить поширена.

Я особисто давно перестав довіряти магнітним носіям. Набагато краще використовувати оптичні диски. Якщо у Вас до теперішнього часу немає «пише» CD-ROM (або як його називають на своєму професійному жаргоні матьорі користувачі – «різака»), негайно придбайте його! Ідеальними для зберігання великих обсягів інформації є DVD-RW-диски, для запису яких потрібен пишучий DVD-привід. Коштує він не так дорого і здатний позбавити Вас від великої кількості проблем, які для будь-якого підприємця можуть вилитися в незрівнянно більші витрати і втрати.

2. Наявність декількох робочих місць. Як влучно підмічає доктор Ральф Ф. Вільсон (про що вже говорилося), комп’ютери мають особливість «грати в ящик». Для запобігання простоїв і перебоїв у роботі, особисто я рекомендую використовувати кілька комп’ютерів, на яких підтримувати однакову конфігурацію програмного забезпечення та апаратного обладнання, необхідну і ефективну для ведення Вашого бізнесу. Також слід подбати про однаковому обсязі інформації на всіх цих комп’ютерах. Звичайно, це деяким чином додасть Вам роботи, але зате, якщо один з комп’ютерів «зіграє в ящик», Ви зможете, як ні в чому не бувало, продовжувати ведення свого бізнесу, і отримаєте достатню кількість часу для того, щоб відновити «хрюкнувшую» машину, абсолютно без будь-якої шкоди для свого підприємства.

3. Використання ноутбуків. Безперечно, для переважної більшості вітчизняних користувачів та користувачів ближнього зарубіжжя, які гуляють по російськомовному сектору Мережі, ноутбук (до речі, ноутбуком його називають тільки у нас, увесь інший світ кличе цю штучку «лаптопом») – недозволена розкіш. Проте, дане апаратне засіб має низку безсумнівних переваг в якості «аварійного механізму» або запасного варіанту робочого місця. Особливо це стосується перебоїв з електрикою. В таких випадках ноутбук допоможе Вам залишатися в дорозі, ігноруючи більшість технічних «підводних каменів», від яких ніхто не застрахований, або, у всякому разі, істотно пом’якшити наслідки небажаного удару по Вашому підприємству.

4. Попередження аудиторії. Якщо вже з Вашим бізнесом сталася технічна біда, яка вимагає досить значного часу на усунення наслідків, необхідно вишукати можливість оповістити про це Ваших відвідувачів, передплатників і клієнтів. Звичайно, не завжди така можливість може представитися (і в моїй практиці таке бувало), але якщо вона є, потрібно негайно нею скористатися. Тоді Ваші відвідувачі, клієнти і передплатники будуть знати, що у Вас виникли проблеми, які Ви в даний час успішно вирішуєте і скоро відновите свою діяльність. І у них буде менше підстав звинувачувати Вас в «кидалово», невиконанні своїх зобов’язань і т.п. Хоча на сто відсотків Ви від подібних звинувачень не застрахуєтеся і все одно отримаєте певну їх кількість. Конкретна цифра тут залежить від сфери Вашої діяльності, від розміру аудиторії і особистісних характеристик її представників.

5. Антивірусний захист і моніторинг. Вельми чимала частка технічних проблем, що виникають при веденні електронного бізнесу, зобов’язана своєю появою різного роду комп’ютерним вірусам. Віруси при роботі в Мережі потрапляють в Ваш комп’ютер головним чином через електронну пошту, де запевнення поштових сервісів про те, що лист перевірено і вірусів не містить, на перевірку частенько виявляється передчасним і занадто оптимістичним. На другому місці стоїть даунлоди, на третьому – «дірки» в операційній системі і браузері. Беручи до уваги всю цю сукупність, отримуємо досить безрадісну картину проникнення вірусів на комп’ютери підприємців з глибин Всесвітньої Павутини.

Для того, щоб знизити ймовірність пошкодження Вашого комп’ютера вірусами практично до нуля, раджу Вам встановити і використовувати антивірусні програми, в комплект поставки входить додаток, що здійснює постійний моніторинг системи і блокуючу запуск файлу, що містить вірус. Я особисто користуюся професійною версією пакета AVP, розробленого компанією Kaspersky Labs. І, звичайно ж, антивірусні бази використовуваної Вами програми слід регулярно оновлювати, як мінімум – раз на тиждень.

Природно, всі перераховані заходи не в змозі позбавити Вас від об’єктивної технічної головного болю. При веденні електронного бізнесу питання про технічну стабільності і безперебійності роботи обладнання не ставиться. Швидше, тут доводиться говорити про те, наскільки швидко Ви зможете все відновити в разі непередбаченої (хоча і постійно очікуваної) катастрофи.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Поділись в соц. мережах

Цікаві статті:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *