Отримуйте більше коментарів, зробивши свої записи “комментабельними”

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

images (18)Ви намагаєтеся, пишете регулярно, і ви бачите, що трафік прибуває, але коментарів чомусь немає. Як таке виходить? Будувати співтовариство навколо свого блога спочатку буває складно, і навіть якщо все робити правильно, це вимагає часу. Однак, як тільки ви отримаєте перший коментар, справа піде легше. Ніхто не хоче бути першим. Так що давайте подивимося, як зробити свої записи “комментабельнимі”.

У цій статті мені хотілося б піти від поширеної думки, що потрібно “напрошуватися на коментарі” у своїх записах. Я вірю, що кожен запис має закликати до дії, так само точно, як і сайт в цілому. Якщо ваші записи не «комментабельни”, читачам буде важко в них вникнути, а вам не вдасться побудувати блог-спільнота своєї мрії. Ось кілька ідей з приводу того, як цього уникнути.

Не будьте всезнайкою

Ваш блог надає інформацію, і, коли ви пишете, ви хочете допомогти читачам вирішити з проблеми та поділитися з ними корисними ідеями. Мета ведення блогу – заявити про себе, як про експерта, і для цієї мети блог добре підходить. Якщо ви хочете отримувати коментарі – просто переконайтеся, що залишили місце для чужих ідей. Якщо ви показуєте себе “всезнайкою”, люди будуть боятися залишити свою думку, а якщо ви описуєте щось з усіх боків, їм просто може бути нічого додати. Доброю ідеєю буде розкрити кілька граней питання в запису і попросити читачів розкрити інші. Дозування інформації також допомагає підтримувати інформаційний потік, і не дає читачеві занудьгувати над довгими записами.

Майте думка

Чудові дискусії починаються з обміну думками. Висловлення думки в області, що відповідає інтересам вашої цільової аудиторії – хороший спосіб заявити про свій досвід в даному питанні і обгрунтувати свій авторитет. Ви можете висловитися з приводу якогось виду програмного забезпечення або методу роботи. Висловлюватися з приводу соціальних проблем я б не рекомендував, якщо, звичайно, ви не ведете політичного блогу, і читачі не чекають від вас саме цього. Поцікавитися у записі думкою читачів – відмінний спосіб втягнути з в діалог.

дотримуйтеся теми

Нехай це і рада з розряду «Не суньте пальці в розетку», але все-таки переконаєтеся, що ваші записи відповідають інтересам цільової аудиторії. Якщо ви пишете про щось, що не допоможе їм вирішити їхні проблеми або дізнатися щось нове по темі, вони втратять до вас інтерес. Іноді навіть кращі письменники уникають теми і починають описувати те, що цікаво їм самим, замість того, що цікаво їх аудиторії. Звичайно, ці речі можуть перетинатися, але все ж не захоплюйтеся, пишіть про те, що зацікавить ваших читачів.

Ми розглянули деякі способи зробити ваш блог більш доступним для коментування. Упевніться, що ваша запис написана так, що провокує почати бесіду. А які записи коментуєте ви самі? Поділіться з нами своїми ідеями!

Образовательный сайт «Сам Ум Рай» (аудиозаписи выступлений, лекции по философии, истории, психологии, религии, критические статьи)

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)

Поділись в соц. мережах

Цікаві статті:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *