Негативні сторони використання кредитних карт

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

kartaКредитна карта – найпопулярніший і найдоступніший кредит. Мінімальний пакет документів, стислі терміни розгляду кредитної заявки і простота використання – ось головні риси такого виду кредитування. Але, як і будь-який банківський продукт, кредитна карта має як позитивні, так і негативні моменти в її використанні.

Відмінною особливістю карткових кредитів завжди були високі річні відсотки і комісії. Це своєрідна плата за доступність і швидкість оформлення. Беззаставні кредити – це операції з підвищеним ризиком. Тому щоб перестрахуватися на випадок не повернення частини виданих кредитів, банки змушені встановлювати такі високі відсотки. Крім цього, у кредиту немає забезпечення (на відміну від іпотеки або кредиту на покупку автотранспорту), що виключає можливість погашення боргу за рахунок продажу заставного майна.

Але з іншого боку кредитна карта – це можливість термінового одержання коштів без надання застави та поручителів. Такий вид кредитування часом буває своєрідною паличкою-виручалочкою, коли терміново необхідні кошти (наприклад, на лікування) або при незапланованих витрат.

Деякі власники кредитних карт скаржаться, що механізм нарахування відсотків за використання кредиту їм не зрозумілий. Насправді все дуже просто, необхідно лише ретельно ознайомитися з порядком нарахування та сплати відсотків. Зазвичай відсотки нараховуються тільки з моменту використання кредиту, а не з моменту отримання позичальником кредитної картки.

Так як кредит видається у вигляді відновлювальної кредитної лінії, то використовувати її можна постійно в межах доступної суми. Єдиною умовою її використання буде своєчасна щомісячна оплата обов’язкових платежів (відсотків або відсотків і тіла кредиту). Як правильно погашати кредит можна дізнатися від кредитних співробітників або клієнтської підтримки банку, але, як і коли достроково погашати кредит вирішувати тільки позичальнику.

 Доступність хоч і кредитних, але коштів завжди залишається спокусою, з яким складно боротися. Боячись цього, частина клієнтів банку свідомо відмовляються від кредитних карт, надаючи собі тим самим ведмежу послугу. Досить відразу розставити пріоритети використання кредитних коштів і зберігати її як джерело недоторканного грошового запасу.

Не дивлячись на всі негативні сторони кредитних карт, при раціональному і правильному їх використанні можна отримати масу переваг, які легко перекреслюють настільки несуттєві недоліки.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Поділись в соц. мережах

Цікаві статті:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *