Корисні властивості гарбузового масла

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)

garbyzГарбуз можна назвати одним з найдавніших овочів. Вона була поширена ще в третьому столітті до нашої ери. Знаменитий цілитель Авіценна почав одним з перших використовувати корисні якості цього овоча. У своїх дослідженнях по медицині він застосовував гарбуз і інші зілля з неї. До теперішнього часу збережені багато рецепти ліків, в яких основне місце належить насінню, м’якоті, соку, а також, маслу гарбуза.

Ще в давнину було відомо, що в м’якоті гарбуза майже 40% гарбузової олії. Корисні властивості є як у м’якоті, так і у гарбузової олії. З насіння гарбуза також роблять гарбузова олія. Цей продукт дуже цінний і корисний. У країнах Європи двохсотграмова баночка масла гарбуза коштувала стільки ж, скільки і золоту каблучку. Навіть в даний час масло гарбуза – одне з найдорожчих рослинних масел. Дорожче цієї олії, мабуть, тільки кедрове масло.

Цінність олії гарбуза полягає в біохімічному складі, який ідеально збалансований. У такому маслі дуже багато мікроелементів, а також, білків, які легко засвоюються. Таких білків близько п’ятдесяти видів. У маслі гарбуза так багато вітамінів, що їх важко все перерахувати.

У гарбузовому маслі дуже багато поліненасичених жирів. Такий склад масла призводить до того, що воно благотворно впливає на судини і серцеву діяльність. Масло гарбуза, якщо його регулярно додавати в їжу, добре діє на систему травлення, ендокринну систему, а також, нервову систему. Поліненасичені жири дуже корисні, оскільки покращують обмін речовин в організмі. Організм починає очищатися природним шляхом, а шлаки і токсини виводяться. В результаті такого очищення зміцнюється імунітет, а захисні сили організму підвищуються.

У складі олії гарбуза багато вітаміну А, який дуже корисний для стану шкіри, для гарного зору. Під час старіння людини його зір погіршується, а гарбузова олія зберігає зір в цей період. Гарбузова олія при зовнішньому застосуванні здатне надавати загоює при пошкодженнях шкірного покриву.

У маслі гарбуза є і вітамін Е, що оберігає вітамін А від розкладання. Вчені підтвердили благотворний вплив цих двох вітамінів на жіночу, а також, чоловічу статеві сфери. Репродуктивна функція організму теж поліпшується при дії цих вітамінів. При лікуванні деяких форм безпліддя за рекомендацією лікарів масло гарбуза повинні вживати обидва партнера. Допомагає масло гарбуза і при хворобах печінки.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Корисні властивості гарбузового масла, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Поділись в соц. мережах

Цікаві статті:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *