Іпотечний кредит під заставу

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

іпотекВидаючи іпотечний кредит , банк нарівні з позичальником набуває деякі ризики . З цієї причини всі банківські організації , що займаються іпотечним кредитуванням , оформляють заставу у вигляді придбаного або вже наявного житла позичальника . У такому випадку нерухомість реалізують в рахунок погашення боргу позичальника . Але буває й так , що виручені кошти від продажу не повністю покривають заборгованість позичальника . У результаті клієнт втрачає квартиру , і залишається ще винен банку . Але слід зауважити , що такі ситуації зустрічаються досить рідко.

Банк вирішує продати заставу в дуже рідкісних випадках і в основному виручених коштів достатньо для відшкодування всієї заборгованості . Як правило , клієнти самостійно звертаються в банк під час деяких труднощів і просять про кредитні канікули або реструктуризації свого боргу. Деякі позичальники не бажають чекати , коли накопичаться борги , і тому виставляють придбану нерухомість на продаж . Ну, загалом , ситуації із залишковою заборгованістю – це виняток , ніж правило . Виникненню таких форс- мажорних ситуацій передують криза , падіння ринку , відсутність роботи , відсутність великої початкового внеску , нестабільна поведінка курсу валюти кредиту або інші причини. Нерідко причиною таких проблем стає і сам клієнт банку . Замість того щоб звернутися в банк і попросити реструктуризувати кредит , клієнт сидить до останнього і вичікує , коли ситуація розрулиться сама по собі , таким чином заганяючи себе ще у великі борги . Або клієнту настільки сподобалося нове житло , що він до останнього не бажає з ним розлучатися . Звичайно ж , кидатися в крайності таки не варто , і кращим варіантом у такій ситуації буде продаж придбаної нерухомості , щоб уникнути проблем у майбутньому. Є ще один вельми важливий момент.

Нещодавно в російському законодавстві була прийнята поправка , яка свідчить, що в разі продажу квартири самим банком борг позичальника погашається повністю , навіть якщо вирученої суми не вистачає для повного покриття боргу. За таких умов , природно , клієнту забезпечена повна вигода , але повного захисту від боргів ця умова не забезпечує. Кредитна організація може не відбирати нерухомість клієнта , а просто змушує позичальника продати її самому. Так як продає квартиру не банк , відповідно, про автоматичне погашення боргу мова не йде .

Блог трейдера

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Поділись в соц. мережах

Цікаві статті:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *