Дискримінація на роботі

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)

duskruminacijaУ Україні жінок отримують вищу освіту більше ніж чоловіків. Ось тільки шансів знайти хорошу роботу з перспективою кар’єрного росту, для жінок з вищою освітою значно менше, ніж для чоловіків.

Найчастіше жінка має кращу освіту, ніж товариш по службі чоловік, але при цьому їй доводиться доводити, що вона не гірше чоловіки впорається зі своїми обов’язками. У суспільстві склався стереотип, що всі хороші працівники це чоловіки. дискримінація жінок на работеПо статистикою більше половини безробітних жінки.

Серед них найчисленніша група – жінки після 45 років і дівчата 25 – 29 років. Причиною тому сформовану думку про жінку, як про матір і господині, створеної прати, готувати і ростити дітей, а перевага заробляти і робити кар’єру віддано чоловічої частини населення. Жінці після 45 років, що залишилася без роботи знайти хорошу роботу дуже складно, роботодавці навіть не розглядають їх як працівників. Дискримінація на роботі стосується і молодих жінок. Молодим жінкам відмовляють у роботі, так як вважається, що вони будуть народжувати дітей після влаштування на роботу і підуть у відпустку по догляду за дитиною.

Роботодавець, вибираючи між чоловіком і жінкою, віддасть перевагу чоловікові, нехай навіть і кваліфікація у того нижче. Іміджмейкери вважають що наші жінки просто не вміють подавати себе, навіть маючи високу кваліфікацію і гарну освіту. За статистикою жінка повільніше просувається по службі ( якщо взагалі просувається ). Керівників жінок менше, ніж чоловіків. Психологи вважають що основною помилкою при прийомі на роботу є жіночі страхи, невпевненість жінки, що вона буде успішною на новій посаді і зробить кар’єру.

 Ваша внутрішня невпевненість заважає вам просуватися по службі. Керівник відчуваючи вашу невпевненість просуне когось іншого, відвівши вам другорядну роль, адже ви все рано нічого не вимагаєте. У такому слечае має сенс пройти психологічні тренінги або курси особистісного росту для підвищення впевненості в собі і успішності. Найчастіше жінка заробляє менше, працюючи на такій же посаді, що і чоловік, приблизно отримуючи 65 – 85 % від зарплати, одержуваної чоловіком колегою. Чому ж жінку, що має таку ж освіту, обходять у підвищенні зарплати. Іноді самі жінки сприяють тому, що існує дискримінація на роботі.

Наприклад, на співбесіді при прийомі на роботу багато хто називає суму зарплати свідомо нижче. Жінки рідше ніж чоловіки вимагають підвищення зарплати. Така поведінка жінки обумовлено їх становищем на ринку праці. І хоча жінці буває прикро від того, що вона виконує роботу краще і качественнеее свого колеги -чоловіки, а отримує при цьому менше його, але вона рідко висловить невдоволення з цього приводу і запевняє себе, що принаймні має роботу. Вона не попросить підвищення через острах бути звільненою, вважаючи за краще не висовуватися, вважаючи, що краще мати роботу, ніж опинитися безробітною.

Ця позиція докорінно помилкова. Все більша кількість роботодавців цінують у своїх підлеглих вміння знати собі ціну, особливо це відноситься до жінок, навіть якщо вона готова на час залишити роботу з – за бажання стати мамою. Якщо ви скажіть начальнику про це чесно і прямо є велика ймовірність вирішити ситуацію з вигодою для обох сторін. Лякаючись зізнатися шефу про свій цікавий стан і ставить його перед фактом, коли вже не можна приховувати. Краще сказати про це заздалегідь, і не переживати.

Розповівши начальнику жінка продовжує активно працювати знаходячи підтримку у колег і начальства. Молодим мамам доводиться вибирати між роботою і вихованням. Але їй не хочеться роками сидіти вдома, а вийти на роботу пошвидше на зручних для неї умовах. Ось тільки роботодавці не довіряють жінкам, які мають малюків, вважаючи, що жінки, прикриваючись дитиною, будуть часто брати лікарняні і відгули.

У зарубіжних компаніях роботодавці успішно справляються з такими проблемами, вони організують ясла і сади прямо в компанії, що дуже зручно для працюючих жінок. Жінка спокійна і зайнята роботою. Новости Кривбасса. Деякі вітчизняні роботодавці переймають цей досвід. Американці, навпаки вважають що жінка з маленькими дітьми – відмінний працівник – вона більш організована і не буде годинами зависати за чашкою кави або у чаті, а буде намагатися виконати роботу в строк, щоб вчасно піти додому.

Деяким вирішенням проблеми буде віддалена робота в інтернеті. Цій роботі засоби масової інформації пророкують велике майбутнє. Але думки розділилися. Прихильниці віддаленої роботи вважають це рішення найкращим – адже так можна і виховувати дитину і активно працювати. Противники вважають, що так жінка збіднює себе спілкуванням, закриваючись у чотирьох стінах. Але як вихід поки дитина маленька жінка може попрацювати вдома через інтернет.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Дискримінація на роботі, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Поділись в соц. мережах

Цікаві статті:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *