Боржникам хочуть полегшити життя

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)

bopznukuДепутати мають намір полегшити життя боржникам, пишуть Известия. Тепер вони отримають право продавати застави по будь-якій ціні і не компенсувати збитки банку.

Ця ініціатива погіршить і без того складну ситуацію в банківському секторі. Але зате допоможе відновленню малого та середнього бізнесу.

Обличчям до позичальника

Нинішні закони спрямовані, в першу чергу, на захист банківського сектора. Вони передбачають у разі, якщо позичальник не в силах виплачувати кредит, він може продати заставне майно. І якщо виручена від продажу сума менше кредиту, різницю позичальник погашає будь-яким іншим майном. Або ж продовжує платити залишок по кредиту – вже залишившись без заставної квартири.

Така ситуація була нормою, поки ціни на нерухомість не обвалилися на 60% та завдатки не втратили ліквідність. Зараз за квартиру часто не вдається виручити навіть половини кредиту. Це практично позбавило можливості позичальників розраховуватися з банком, продаючи застави.

Намагаючись позбутися непідйомних виплат, люди стали оголошувати себе банкрутами. За законом, у разі підтвердженого банкрутства банк в рахунок погашення кредиту може забрати у позичальника не тільки заставу, але і будь-яке інше майно, якого у банкрутів часто не виявляється. Щоб уникнути масових штучних банкрутств і захистити людей від обвалу цін на заставну нерухомість, в парламенті був зареєстрований законопроект зі складною назвою «Про внесення змін до низки актів щодо тимчасового накладення обмежень на деякі операції в сфері іпотечних і заставних відносин з метою мінімізації наслідків світової фінансової кризи ».

Якщо його приймуть, кінцева ціна продажу застави буде вважатися задовольняє вимоги банку по кредиту. Іншими словами, якщо ви винні банку $ 100 тис., А квартиру продали за $ 40 тис., То ви віддаєте ці гроші банку і більше нічого йому не повинні. І ніхто не зможе вимагати у вас покрити різницю між боргом за кредитом і сумою, вирученої від продажу застави.

Пошук рівноваги

До чого призведе нововведення – спрогнозувати нескладно. За даними Нацбанку, станом на січень 2010 року, загальний обсяг проблемних кредитів становив 70 млрд грн (9,36% від суми кредитного портфеля). Сайти банків рясніють оголошеннями позичальників про продаж заставної нерухомості. Правда, вартість її зовсім неринкова: від $ 80 тис. за однокімнатну квартиру. Якщо законопроект буде прийнятий, ці квартири можна буде продати за будь-яку ціну.

За матеріалом spokke.

2009 банки закінчили зі збитками в 38450 млн грн. А в нинішньому вони будуть набагато вище. «У першу чергу закон спрямований на захист малого та середнього бізнесу. Саме його фінансова криза підкосила найбільш грунтовно. У разі якщо проданий заставу був нижче суми кредиту, банк міг стягнути будь-яке інше майно – верстати, обладнання, навіть обігові кошти. А це значно гальмує темпи відновлення бізнесу в країні », – пояснив« Известиям в Україні »керівник інформаційно-аналітичного центру Forex Club Микола Івченко.

За його словами, цей законопроект – спроба відшукати точку рівноваги. «Звичайно, банкіри постраждають. Але автори порахували, що в нинішніх умовах підтримка бізнесу важливіше проблем банківського сектора. Банкам так чи інакше доведеться продавати застави за заниженою вартістю, щоб отримати хоч щось », – говорить Івченко.

Самі ж банкіри не в захваті від депутатської ініціативи. Весь минулий рік вони займалися реструктуризацією проблемних кредитів. А тепер до банків хочуть повернутися спиною і, навпаки, підтримати боржників.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Боржникам хочуть полегшити життя, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Поділись в соц. мережах

Цікаві статті:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *